Kontakt
iPhone - Dane - Gry i Programy - Filmy - SIM Lock/Firmware/Baseband - Linkownia iPhone
 

iPhone. Gadżet roku 2007 i 2008. Czym jest? Czy warto go mieć? Co sprawia, że tysiące osób są w stanie zapłacić za iPhone’a tyle pieniędzy?

Na tej stronie postaram się w przystępny i w miarę obiektywny sposób przybliżyć zainteresowanym tą tematykę. Strona ta nie jest przeznaczona dla posiadaczy iPhona, kieruję ją raczej do osób zastanawiających się nad jego kupnem lub zwyczajnie zainteresowanych tematem. Zagadnienia tu poruszane przeznaczone są dla laików w temacie, osób, które tak jak ja na początku, z trudnością poruszały się po wielu portalach napotykając co rusz na nieznane pojęcia czy skróty myślowe, slang. Będę się starał pisać językiem zrozumiałym dla każdego, stopniowo wchodząc w tzw. szczegóły.
Na tych stronach dowiesz się przede wszystkim podstaw - czym jest iphone, co to jest simlock i czy da się go zdjąć, poznasz również różne opinie (zarówno dobre jak i złe) na temat iPhona. Znajdziesz tu również parametry techniczne iphona a także zbiór filmów prezentujących jego możliwości.

Czym jest iPhone?
iPhone to połączenie telefonu komórkowego, iPod-a (odtwarzacz MP3/MP4), aparatu fotograficznego, komputera mobilnego z kilkoma aplikacjami (m.in. przeglądarka internetowa, program pocztowy). Jest to przy tym urządzenie bardzo ładne, solidnie wykonane - wprost idealny gadżet zarówno dla kobiety jak i (a może przede wszystkim) dla mężczyzny. Uwagę zwraca brak klawiatury, którą Apple zastąpił dużym, rewelacyjnej jakości ekranem dotykowym. Właśnie za jego pomocą obsługujemy iPhona. To nowatorskie rozwiązanie wytycza nowy standard dla telefonów multimedialnych (i próbuje być naśladowane z różnym skutkiem przez producentów telefonów takich jak Samsung, czy HTC).
iPhone
Ładny prawda? Wygląd to jednak nie wszystko, choć nie ma co ukrywać, jest jednym z istotnych czynników, dla których sporo ludzi kupuje iPhona. Po włączeniu iPhona widzimy bardzo efektowne i wygodne w użyciu oprogramowanie umożliwiające obsługę wszystkich funkcji urządzenia. Obsługa polega na przesuwaniu palcem po ekranie, przyciskaniu wirtualnych (wyświetlonych na ekranie) przycisków. Ilustruje to poniższy film. Zapraszam do obejrzenia.

Jak być może zauważyliście, projektanci zastosowali w nim ciekawe rozwiązanie (tzw. akcelerometr), dzięki którym iPhone rozpoznaje czy trzymamy go w pionie czy w poziomie i dostosowuje wyświetlany na ekranie obraz. Jest to szczególnie ważne przy przeglądaniu zdjęć czy stron internetowych, ale o tym dalej. Kolejną ciekawostką jest wygaszanie ekranu po zbliżeniu telefonu do ucha, co po pierwsze pozwala oszczędzać baterię a po drugie zapobiega przypadkowemu przyciśnięciu wyświetlanych ikonek. Swoją drogą, wspomniany czujnik położenia jest wykorzystywany do wielu najróżniejszych aplikacji (programów) , również takich, których wyłącznym celem jest rozśmieszenie znajomych:


Przejdź do strony 2

 

 


iPhone

filmy

opis

podstawy

dane

mp3

gry

muzyka

filmy

six-sigma

uhost

Uhost2 Android TV

Smart TV Android Dongle

 
Zobacz również... stronę poświęconą iPad